İZMİR Diğer Sağlık Personeli Kursu

Diğer Sağlık Personeli /İş yeri hemşireliği Eğitimi

İzmir Diğer Sağlık Personeli Kursu olan Yeni uzman akademi olarak uzman eğitimciler, geniş döküman arşivi, güleryüzlü eğitim danışmanlarımız ile İzmir Diğer Sağlık Personeli Kursu, İzmir işyeri hekimliği kursu, İzmir işyeri hemşireliği kursu, İzmir iş güvenliği kursu eğitimlerimizi vermekteyiz.

İzmir Diğer Sağlık Personeli Kursu

İş sağlığı hizmetlerinin yürütülmesinde 10 işçiden fazla çalışanı bulunan ve Çok Tehlikeli Sınıfta yer alan işyerlerinde; İşyeri Hekimi ile birlikte  “Diğer Sağlık Personeli” istihdamı zorunluluğu da getirilmiştir.

Yönetmelikte;

  • Hemşire
  • Çevre Sağlığı Teknisyeni
  • Acil Tıp Teknisyeni
  • Sağlık Memuru  bölümlerden mezun kişiler (DSP ) Diğer SağlıkPersoneli olabilir.

Diğer Sağlık Personeli ( DSP ) Olarak Görev Alabilmek İçin

  • Diğer sağlık personeli temel eğitim programını tamamlayan ve eğitim sonunda ÖSYM tarafından yapılacak diğer sağlık personeli sınavında başarılı olanlara Aile  Çalışma ve Sosyal Hizmetler  Bakanlığı tarafından Diğer Sağlık Personeli belgesi verilmektedir.
  • Diğer sağlık personeli temel eğitimini verecek kurumlar bakanlık tarafından yetkilendirilmiş eğitim kurumlarıdır.

İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi bakanlık tarafından işyeri hemşireliği alanında eğitim verebilmek için yetkilendirilmiş bir eğitim kurumudur.

İşyeri Hemşireliği Temel Eğitim Programının İçeriği ve Esasları

İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’de kursların toplam süresi 90 saat olarak tanımlanmaktadır. Eğitim süresinin ilk 45 saati uzaktan eğitim, son 45 saati ise yüz yüze eğitim olarak verilmektedir.

 İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi pandemi döneminde kurallarına uyulmasına katkıda bulunmak ve kursiyerlerinin daha az riskle karşılaşmaları amacıyla yüz yüze eğitimlerini internet aracılığı ile canlı ders olarak vermektedir.

İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’de katılımcılar % 100 internet aracılığıyla uzaktan eğitim modeli ile işyeri hemşireliği eğitimlerini tamamlamaktadırlar.

Uzaktan eğitimlerin ilk kısmında kayıtlı dersleri sistem üzerinden takip ederek eğitimlerini tamamlayan katılımcılarımız ikinci 45 saatlik eğitimi de zoom programı üzerinden canlı olarak alırlar.

İşyeri Hemşireliği Sınavları

Katılımcılarımız İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’den aldıkları eğitimi tamamladıktan sonrabakanlığın görevlendirmesi ile ÖSYM tarafından yapılan işyeri hemşireliği sınavlarına girerek yeterli puanı almak zorundadırlar. Sınavda başarılı olamayan katılımcılarımız sonraki sınavlara ÖSYM işlemlerini tamamlamanın ardından girebilecekleri gibi yeniden hazırlanmak amacıyla İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’ye gelerek eğitimlerimize misafir öğrenci olarak katılabilirler.

Diğer Sağlık Personelinin Görev ve Yetkileri

  1.  İşverence diğer sağlık personeli olarak görevlendirilecekler, bu yönetmeliğe göre geçerli diğer sağlık personeli belgesine sahip olmak zorundadır.
  2.  Tam süreli işyeri hekimi görevlendirilen işyerlerinde, diğer sağlık personeli görevlendirilmesi zorunlu değildir.
  3.  Diğer sağlık personelinin görevlendirilmesinde, ilgili yönetmeliğe göre hesaplanan çalışma süreleri bölünerek birden fazla kişiye verilemez.
  4.  Vardiyalı çalışma yapılan işyerlerinde işveren tarafından vardiyalara uygun şekilde görevlendirme yapılır.

Diğer Sağlık Personelinin Görevleri Nelerdir?

1) İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin planlanması, değerlendirilmesi, izlenmesi ve yönlendirilmesinde işyeri hekimi ile birlikte çalışmak, veri toplamak ve gerekli kayıtları tutmak.

2) Çalışanların sağlık ve çalışma öykülerini işe giriş/periyodik muayene formuna yazmak ve işyeri hekimi tarafından yapılan muayene sırasında hekime yardımcı olmak.

3) Özel politika gerektiren grupların takip edilmesi ve gerekli sağlık muayenelerinin yaptırılmasını sağlamak.

4) İlk yardım hizmetlerinin organizasyonu ve yürütümünde işyeri hekimi ile birlikte çalışmak.

5) Çalışanların sağlık eğitiminde görev almak.

6) İşyeri bina ve eklentilerinin genel hijyen şartlarının sürekli izlenip denetlemesinde işyeri hekimiyle birlikte çalışmak.

7) İşyeri hekimince verilecek iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili diğer görevleri yürütmek.

8) İşyerinde görevli çalışan temsilcisi ve destek elemanlarının çalışmalarına destek sağlamak ve bu kişilerle işbirliği yapmak.

İzmir Yeni Uzman Akademili Olmak Ayrıcalıktır

İşyeri hemşireliği kursu almak isteyen adaylarımızın

-Diploma

-Nüfus Cüzdanı

-Kurs Başvuru Dilekçesi ile İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi

Sektörde 7.ci yılını geride bırakmak üzere olan İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi, İş Güvenliği alanında birçok başarıya imza atmış bir eğitim kurumudur. İzmir Yeni Uzman Akademi katılımcılarını sadece sınavlara hazırlamakla kalmaz aynı zamanda mesleğe atıldıkları dönem tam anlamı ile bir profesyonel olarak çalışmalarını sağlar.

İş güvenliği tüm kamuoyunun dikkatle takip ettiği ve her geçen gün önemi daha da artan bir konudur. İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi de bu alanda mesleğinin en iyilerini yetiştirmek için azim ve kararlılıkla çalışan ve üstüne düşen görevi yerine getirmek için alanının en iyileri ile çalışan bir eğitim kurumudur.

Eğitim Demek Biz Demek

Pandemi döneminde örgün eğitim derslerini internet ortamına taşıyan İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi ile profesyonelliğe her zaman bir adım daha yakınsınız. İzmir Yeni Uzman Akademi’den Diğer Sağlık Personeli (DSP) eğitimi almanız halinde sınav öncesi yenileme ve soru çözme programlarından ücretsiz yararlanabilir ve dışarıda satışı olmayan yani İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi öğrencileri için özel hazırlanmış Diğer Sağlık Personeli Sınavlarına Hazırlık kitabına da ücretsiz sahip olabilirsiniz.  Siz de işinizin uzmanı olmak için İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzmanı tercih ederek başarıyı yakalayın.

Biz bir aileyiz; çünkü her kursiyerimizi eğitim ailemizin bir parçası olarak görmekte ve beraber hareket ediyoruz. Kursiyerlerimiz ile olan iyi ilişkilerimiz sadece kurs süreci içerisinde değildir. Kursiyerlerimizin İzmir iş yeri hekimliği kariyerleri boyunca yanlarında olmaya devam ediyoruz.

İzmir işyeri hemşireliği kursuYeni Uzman Akademi  https://www.facebook.com/taner.basol.311 ve https://instagram.com/yeni_uzmanakademi?igshid=j2kucvlxiut   instagram sayfaları aracılığı ile hem kursiyerlerini İzmir işyeri hemşireliği ile ilgili gelişmelerden sürekli haberdar ederken aynı zamanda işyeri hemşireliği iş ilanlarını da yine sosyal medya hesaplarından yayımlamaktadır. Siz de bizleri sosyal medyadan takip ederek hem İzmir işyeri hemşireliği ile ilgili gelişmelerinden hem de iş ilanlarından haberdar olun.

İzmir DSP- İşyeri hekimliği ve tüm İSG ders notlarını https://yeniuzmanakademi.com/is-guvenligi-ders-notlari sayfamızdan indirebilir ayrıca sayfamız üzerinden eğitimler ile ilgili ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.