İSTANBUL Diğer Sağlık Personeli Kursu

İstanbul Diğer Sağlık Personeli Kursu olan Yeni Uzman Akademi olarak uzman eğitimciler,geniş döküman arşivi, güleryüzlü eğitim danışmanlarımız ile iş güvenliği kursu, işyeri hekimliği kursu, işyeri hemşireliği kursu eğitimlerini vermekteyiz.

Diğer Sağlık Personeli Kimdir?

İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde görevlendirilmek üzere bakanlıkça belgelendirilmiş hemşire, sağlık memuru, acil tıp teknisyeni ve çevre sağlığı teknisyeni olan kişiler ile bakanlıkça verilen işyeri hemşireliği belgesine sahip kişilerdir.

Diğer Sağlık Personeli Belgesi Nasıl Alınır?

Diğer sağlık personeli belgesi, yukarıda belirtilen unvana sahip kişilerden;
Diğer sağlık personeli eğitim programını tamamlayan ve eğitim sonunda bakanlıkça yapılacak veya yaptırılacak diğer sağlık personeli sınavında başarılı olanlara istekleri halinde aşağıdaki örneğine uygun olarak İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünce verilir.

İstanbul Diğer Sağlık Personeli Kursu

Diğer Sağlık Personeli Temel Eğitim Programının Genel Yapısı

İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi bakanlık izniyle kurslar düzenleyen bir eğitim kurumudur.

Eğitim kurumumuz İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi Diğer Sağlık Personeli Temel Eğitim Programının süresi tamamı teorik olmak üzere 90 saat olarak tasarlanmıştır. Bu 90 saat eğitimin; 45 saati uzaktan eğitim (internet ortamında) kalan 45 saati ise örgün eğitim olarak düzenlenmektedir.

 COVID-19 Pandemisi nedeniyle, İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi örgün eğitimleri senkron (canlı eğitim)) şeklinde düzenleyerek, pandemi döneminde bile eğitimlerin aksamadan devam etmesini sağlamıştır.

Diğer Sağlık Personelinin Görevleri Nelerdir?

Diğer sağlık personeli işyeri hekimi ile birlikte çalışır.
Diğer sağlık personelinin görevleri aşağıda belirtilmiştir:

a) İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin planlanması, değerlendirilmesi, izlenmesi ve yönlendirilmesinde işyeri hekimi ile birlikte çalışmak, veri toplamak ve gerekli kayıtları tutmak.

b) Çalışanların sağlık ve çalışma öykülerini işe giriş/periyodik muayene formuna yazmak ve işyeri hekimi tarafından yapılan muayene sırasında hekime yardımcı olmak.

c) Özel politika gerektiren grupların takip edilmesi ve gerekli sağlık muayenelerinin yaptırılmasını sağlamak.

d) İlk yardım hizmetlerinin organizasyonu ve yürütümünde işyeri hekimi ile birlikte çalışmak.

e) Çalışanların sağlık eğitiminde görev almak.

f) İşyeri bina ve eklentilerinin genel hijyen şartlarının sürekli izlenip denetlemesinde işyeri hekimiyle birlikte çalışmak.

g) İşyeri hekimince verilecek iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili diğer görevleri yürütmek.

h) İşyerinde görevli çalışan temsilcisi ve destek elemanlarının çalışmalarına destek sağlamak ve bu kişilerle işbirliği yapmak.

Diğer Sağlık Personelinin Yetkileri Nelerdir?

a) Görevi gereği işyerinin bütün bölümlerinde iş sağlığı ve güvenliği konusunda inceleme ve araştırma yapmak, gerekli bilgi ve belgelere ulaşmak ve çalışanlarla görüşmek.

b) Görevinin gerektirdiği konularda işveren ve işyeri hekiminin bilgisi dâhilinde ilgili kurum ve kuruluşlarla işyerinin iç düzenlemelerine uygun olarak işbirliği yapmak.

Yeni Uzman Akademi İşyeri Hemşireliği Kursu Başvuruları

İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademiden eğitim almak isteyen sağlık çalışanlarımızın eğitim kurumumuza,

-Diploma

-Nüfus Cüzdanı

-Kurs Başvuru Dilekçesi ile başvuru yapmaları gerekmektedir. 

Eğitim kurumumuz İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi aracılığıyla eğitimlerini tamamlayan katılımcılar işyeri hemşireliği sınavlarına girerek yeterli puanı almaları gerekmektedir.

İşyeri Hemşireliği Sınavları

İş güvenliği personellerinin tümünün sınavları bakanlık tarafından ÖSYMnin yetkilendirmesi ile yapıldığı gibi işyeri hemşireliği sınavları da aynı kurum tarafından yapılır. Adayların işyeri hemşiresi olarak görev almaları için sınavda yeterli puanı almaları gerektiği gibi başarılı olamayanlar ise tekrar kurs almadan sonraki sınavlara girebilirler. ÖSYM ve Çalışma bakanlığı tarafından sınavlara giriş sayısına herhangi bir kısıtlama getirilmemiştir.

Bizler İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi ailesi olarak eğitimlerini kurumumuz aracılığıyla alan ve sınavda başarılı olamayanları sonraki sınava tekrar hazırlanmalarına yardımcı olmak amacıyla eğitim kurumumuzun sonraki sınavlara hazırlık için açtığı kurslara ücretsiz olarak misafir öğrenci statüsünde girmelerini sağlıyoruz.

Her Zaman İstanbul Yeni Uzman

Sektörde 7.ci yılını geride bırakmak üzere olan İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi, İş Güvenliği alanında birçok başarıya imza atmış bir eğitim kurumudur. İstanbul Yeni Uzman Akademi katılımcılarını sadece sınavlara hazırlamakla kalmaz aynı zamanda mesleğe atıldıkları dönem tam anlamı ile bir profesyonel olarak çalışmalarını sağlar.

İş güvenliği tüm kamuoyunun dikkatle takip ettiği ve her geçen gün önemi daha da artan bir konudur. İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi de bu alanda mesleğinin en iyilerini yetiştirmek için azim ve kararlılıkla çalışan ve üstüne düşen görevi yerine getirmek için alanının en iyileri ile çalışan bir eğitim kurumudur.

Eğitim Bizim İşimiz

Pandemi döneminde örgün eğitim derslerini internet ortamına taşıyan İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi ile profesyonelliğe her zaman bir adım daha yakınsınız. İstanbul Yeni Uzman Akademi’den Diğer Sağlık Personeli (DSP) eğitimi almanız halinde sınav öncesi yenileme ve soru çözme programlarından ücretsiz yararlanabilir ve dışarıda satışı olmayan yani İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi öğrencileri için özel hazırlanmış Diğer Sağlık Personeli Sınavlarına Hazırlık kitabına da ücretsiz sahip olabilirsiniz.  Siz de işinizin uzmanı olmak için İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzmanı tercih ederek başarıyı yakalayın.

Biz bir aileyiz; çünkü her kursiyerimizi eğitim ailemizin bir parçası olarak görmekte ve beraber hareket ediyoruz. Kursiyerlerimiz ile olan iyi ilişkilerimiz sadece kurs süreci içerisinde değildir. Kursiyerlerimizin İstanbul iş yeri hekimliği kariyerleri boyunca yanlarında olmaya devam ediyoruz.

İstanbul işyeri hemşireliği kursu İstanbul Yeni Uzman Akademi  https://www.facebook.com/taner.basol.311 ve https://instagram.com/yeni_uzmanakademi?igshid=j2kucvlxiut   instagram sayfaları aracılığı ile hem kursiyerlerini İstanbul işyeri hemşireliği ile ilgili gelişmelerden sürekli haberdar ederken aynı zamanda işyeri hemşireliği iş ilanlarını da yine sosyal medya hesaplarından yayımlamaktadır. Siz de bizleri sosyal medyadan takip ederek hem İstanbul işyeri hemşireliği ile ilgili gelişmelerinden hem de iş ilanlarından haberdar olun.

İstanbul DSP- İşyeri hekimliği ve tüm İSG ders notlarını https://yeniuzmanakademi.com/is-guvenligi-ders-notlari sayfamızdan indirebilir ayrıca sayfamız üzerinden eğitimler ile ilgili ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.