Ankara İşyeri Hekimliği Kursu

Ankara İşyeri Hekimliği Kursu olan Yeni Uzman Akademi olarak uzman eğitimcilerimiz,eğitim danışmanlarımız ve son teknoloji eğitim materyallerimiz ile Ankara İşyeri hekimliği kursu, Ankara işyeri hemşireliği kursu, Ankara iş güvenliği kursu eğitimleri vermekteyiz.

İş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapmak üzere bakanlıkça yetkilendirilmiş, işyeri hekimliği belgesine sahip hekimdir. İşyeri Hekimleri, Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yetkilendirilmesi ile görevlendirilir.  İşyeri Hekimi olarak görev yapabilmek için bakanlık tarafından yetkilendirilmiş olma zorunluluğu vardır.

İşyeri Hekimleri,  İşyerlerinde sağlık ve güvenliği artırmaya yönelik uluslararası standartlardaki kanun ve düzenlemelere uygunluk sağlamakla görevli hekimlerdir. Görevlerini yaparken İş Sağlığı Ve Güvenliği uzmanları ile beraber çalışırlar. Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafında sertifika verilerek yetkilendirilmiş hekimlerdir.

Ankara İşyeri Hekimliği Kursu

İşyeri hekimi işle ilgili şikâyet ve hastalıkları erken tespit etmek ve önlem

İşyeri Hekimlerinin Görevleri Nelerdir?

ek amacı ile tedbirler almakla görevlidir. Bunun yanında;

  • Tıbbi iş güvenliği ile ilgili tüm konularda işverenlere ve çalışanlara tavsiyelerde bulunur.
  • Çalışma koşullarının değerlendirilmesine destek ( risk değerlendirmesi çalışmalarına ) verir.
  • Çalışanların muayenesi ve mesleki tıbbi değerlendirmesi, tetkik sonuçlarının kayıt altına alınması ve değerlendirilmesi işlerini düzenler.
  •  Görevli olduğu işyerlerini teftiş eder.


İşyeri hekimi öncelikle bir danışmandır. İşyeri sahipleri ve çalışanlarla yakın ve güven dolu bir temas sağlar. Şirketten sorumlu İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı ile işbirliği de büyük bir önem taşır. 

Her doktor gibi, İşyeri Hekimleri de sadece uzmanlık bilgi ve vicdanlarını kullanmakla yükümlüdürler; tıbbi değerlendirme ve faaliyetlerinde herhangi bir  kurum ve kişiden emir almazlar.  

İşyeri hekimleri de diğer meslektaşları gibi elbette tıbbi gizliliğe tabidir.

İşyeri Hekimi Olmak İçin Hangi  Şartlar Aranmaktadır?

Uygun Diploma Şartı

İşyeri hekimi olabilmek için tıp fakültesi diplomasına sahip olmak gerekmektedir. Yurtdışından mezun olanların diplomalarının YÖK ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olması gerekmektedir. YÖK ve Sağlık Bakanlığı onaylı olmayan diplomalar ilgili bakanlıkça uygun görülmemektedir.

Kurs Alma Zorunluluğu

İşyeri Hekimi olmak isteyen adayların Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından gerekli yetkilerin verildiği bir eğitim merkezinden kurs alması gerekmektedir.

Ankara işyeri hekimliği kursu olarak hizmet veren Yeni Uzman Akademi, gerekli tüm sorumlulukları önceden yerine getirmiş ve ilgili bakanlık tarafından da gerekli izinleri almış bir eğitim kurumudur. Eğitim sektörüne yön veren ve 7 yılı aşkın bir tecrübeye sahiptir.

Eğitim İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Ankara İşyeri Hekimliği Kursu Yeni Uzman Akademi’ye eğitim için başvuran hekimlerimizden istediğimiz belgeler; 

Diploma (yurtdışı mezunlarının denklik belgesin ve bakanlık onay belgesini de sunmaları gerekmektedir.)

Nüfus Cüzdanı (Kimlik) Fotokopisi

 Kurs Başvuru Dilekçesi ( Kayıt başvurusunda Kurumdan Temin edilebilir)

Katılımcılarımızın kimlik ve diplomalardaki bilgilerinin tutarlı olması gerekmektedir. Evlilik, boşanma gibi nedenlerle bir tutarsızlık söz konusu ise bu belgelere ek olarak kurumumuza Nüfus Kayıt Örneği de sunulmalıdır.

Ankara İşyeri Hekimliği Kursu Yeni Uzman Akademi’de Eğitim Süreci  

İşyeri Hekimliği Kursu toplam 220 saatlik bir programdır. 90 saat uzaktan eğitim 90 saat örgün eğitim ve 40 saat staj eğitimi şeklindedir.

Uzaktan Eğitim: Eğitim kurumumuz Ankara işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin eğitmenleri tarafından ders materyallerinin uzaktan eğitim sistemine yüklenir. Böylelikle katılımcılarımız Yeniuzman.isguzem.online sayfamız üzerinden diledikleri saatlerde diledikleri kadar tekrarla dersleri takip ederler.

Örgün Eğitim: Katılımcıların eğitim aldıklarıAnkara işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin eğitim binasında, eğiticilerin rehberliğinde yüz yüze aldıkları derslerdir. B u dersler günde en fazla 6 saat olacak şekilde işlenir.

Pandemi Döneminde Örgün Eğitimler Devam Ediyor Mu?

Öncelikle sorunuza ‘‘evet’’ diye cevap verelim ve devam edelim.  Pandemi döneminde Ankara işyeri hekimliği kursu, gerekli tedbir ve uygulamaların sağlanabilmesi için tüm çabayı sarfetmektedir. Örgün eğitimlerimize de bu nedenle online sistem üzerinden devam ettiriyoruz. Böylelikle Ankara’da trafiğe takılmadan ve pandemi kurallarına riayet ederek bütün katılımcılarımızın evlerinin rahatlığında eğitimlerini almalarına imkân sağlıyoruz.

Staj Eğitimleri: Bu kısım pratik eğitim olarak da adlandırılmaktadır. Ankara işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin eğitim kadrosu tarafından uygun görülen işyerlerinde görev başı yapmış işyeri hekimi ve İSG uzmanlarının rehberliğinde yapılır.

Eğitim Sonunda Herhangi Bir Sınav Var Mı?

Eğitim sonunda Ankara işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi tarafından herhangi bir sınav yapılmamaktadır. Fakat katılımcıların işyeri hekimi olarak görev alabilmeleri için Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının görevlendirmesi ile ÖSYM tarafından yılda iki defa yapılan işyeri hekimliği sınavına girmeleri ve yeterli puanı almaları gerekmektedir.     Sınavdan başarısız olanların tekrar eğitim almalarına gerek yoktur. Bir sonraki sınavlara ÖSYM’den başvuru yapabilirler.

Adayların sınavlardan başarılı olması durumunda İSG Kâtip uygulaması üzerinden sertifikalarını alarak; İşyeri Hekimi olarak hizmet vermeye başlayabilirler.

Sonuç:

 Ankara işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi, ÇSGB onaylı sertifika sağlayan Türkiye’deki ilk kurumlardan biridir.

2003 yılından bugüne sektörde bulunan ve geniş şube ağı ile edindiği tecrübeyi kaliteli bir biçimde yansıtan Ankara işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi sektörünün öncü eğitim kuruluşlarındandır.

Ankara işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’yi https://www.facebook.com/taner.basol.311 ve https://instagram.com/yeni_uzmanakademi?igshid=j2kucvlxiut sosyal medya hesaplarından takip ederek sektörle ilgili yeniliklerden haberdar olabilir ve iş ilanlarını da takip edebilirsiniz. Ayrıca https://yeniuzmanakademi.com/is-guvenligi-ders-notlari sayfamızdan ders notlarını ve https://yeniuzmanakademi.com/is-sagligi-ve-guvenligi-mevzuatlari sayfamızdan da İSG alanındaki tüm mevzuatları ücretsiz olarak indirebilirsiniz.