Eskipazar Temel İsg Kursu

Eskipazar Temel İsg Kursu+90 552 860 76 10

Eskipazar Temel İsg Kursu olan Yeni Uzman Akademi Olarak uzman eğitimcilerimiz, eğitim danışmanlarımız ve son teknoloji eğitim materyallerimiz ile Eskipazar Temel İsg Kursu eğitimlerini vermekteyiz.

Eskipazar Temel İsg Kursu
Eskipazar Temel İsg Kursu

İş sağlığı ve güvenliği her çalışanı kapsayan bir uygulamadır. İş sağlığı ve güvenliği eğitimi sadece çalışanları değil; iş hayatına başlayacaklar için de gereklidir.

İş sağlığı ve güvenliği temel eğitimi iş sahalarının tehlike boyutuna göre 3 sınıfa ayrılır.

Az tehlikeli iş yerlerinde çalışacakların 8 saat

Tehlikeli iş yerlerinde çalışacakların 12 saat

Çok tehlikeli iş yerlerinde çalışacakların ise 16 saatlik “ temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimi” almaları gerekir.

Yeni Uzman Akademi iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerini uzaktan eğitim modeli ile gerçekleştiriyor.  Eğitimlerimize temel İSG kursiyerlerimiz kurslarımıza uzaktan çevrimdışı veya çevrimiçi katılabilirler. Ayrıca eğitim kurumlarımızda örgün eğitim almaları da mümkün.

Yeni Uzman Akademi işyerlerinde kursiyerlerin çalışma ortamlarında da örgün eğitimler düzenlemektedir.

Temel İSG Eğitiminin Yararları Nelerdir?

İş sağlığı ve güvenliği alanında en önemli konulardan biri de eğitimlerin düzenlenmesidir. İş sağlığı ve güvenliği bilincinin oluşturabilmek ancak eğitim ile gerçekleştirilebilir.

İş sağlığı güvenliği hem işveren hem de işçi açısından yerine getirilmesi gerekli yükümlülüktür. Eğitimlerde işin çeşidine göre program yapılarak, iş yerinde gerçekleşebilecek problemlere karşı da gerekli tedbirlerin alınması sağlanır.

İşveren iş sağlığı ve güvenliği temel eğitimlerinin organizasyonunu yapar. Böylelikle çalışanların temel İSG eğitimlerini tamamlaması sağlanır. İşçiler kendilerini daha güvenli bir ortamda hissederler. Bu da üretimin artmasını ve mesainin daha iyi kullanılmasını sağlar.

Temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri sayesinde birçok kazanın ortaya çıkmadan engellenmesi sağlanır. Bu da işçilerin can güvenliğinin, fiziksel ve ruhsal sağlıklarının korunmasını sağlar. İşveren de üretimin doğal artışını sağlar. Aynı zamanda tazminat, mahkeme gibi olumsuz durumlardan uzak kalmış olur.

Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifika Programı Konuları Nelerdir?

İş sağlığı ve güvenliği eğitimi alacakların konuları mevzuatça belirlenmiştir. Eğitim saatleri de iş yerinin tehlike sınıfına göre belirlenir. Temel iş sağlığı ve güvenliği sertifikası programı konuları ise aşağıda belirtildiği gibidir.

1.   Genel Konular

 1. Çalışma mevzuat ile ilgili bilgiler,
 2. Çalışanların yasal hak ve sorumlulukları,
 3. İşyeri temizliği ve düzeni,
 4. İş kazası ve meslek hastalığından doğan hukuki sonuçlar

2.   Sağlık Konuları

 1. Meslek hastalıklarının sebepleri,
 2. Hastalıktan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması,
 3. Biyolojik ve psikososyal risk etmenleri
 4. İlkyardım
 5. Tütün ürünlerinin zararları ve pasif içici etkisi

3.   Teknik Konular

 1. Kimyasal, fiziksel ve ergonomik risk etmenleri,
 2. Elle kaldırma ve taşıma,
 3. Parlama, patlama, yangın ve yangından korunma
 4. İş ekipmanlarının güvenli kullanımı,
 5. Ekranlı araçlarla çalışına,
 6. Elektrik, tehlikeleri, riskleri ve önlemleri,
 7. İş kazalarının sebepleri ve korunma prensipleri ile tekniklerinin uygulanması,
 8. Güvenlik ve sağlık işaretleri,
 9. Kişisel koruyucu donanım kullanımı
 10. İş sağlığı ve güvenliği genel kuralları ve güvenlik kültürü,
 11. Tahliye ve kurtarma
 12. Diğer konular (Yüksekte çalışma, radyasyon, )

İşverenler temel iş sağlığı ve güvenliği sertifikası ile işyerinde çıkabilecek kazalara bağlı olarak gerçekleşebilecek yaralanma ve ölümleri engellemek adına büyük bir adım atmış olur. Çalışanlar ise iş sağlığı ve güvenliği sertifika programları sayesinde işlerinin daha bilinçli olarak yapma şansı elde ederler. Bu da birçok olumsuzluğun ve kaybın önüne geçilmesini sağlar.

İş sağlığı ve güvenliği alanında C Sınıfı iş güvenliği uzmanlığı, B Sınıfı iş güvenliği uzmanlığı, A Sınıfı iş güvenliği uzmanlığı, işyeri hekimliği ve işyeri hemşireliği (DSP) kursları düzenleyen Yeni Uzman Akademi aracılığı ile temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri de almanız mümkün. Online, offline veya örgün eğitim modelleri ile temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri düzenliyoruz. İşyerlerinin toplu eğitim taleplerine göre Yeni Uzman Akademi, temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerini personelin görev aldığı işyerlerinde de gerçekleştirebilmektedir.

Her eğitimde olduğu gibi temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinde de adresiniz Yeni Uzman Akademi olsun. Yarınlarınız umutla dolsun.

Bize internet sayfamızda bulunan telefon numaralarımızdan, Jivo Canlı Destek Hattından, WhatsApp hattından ulaşmanız mümkün. Hemen arayın kayıt işlemleriniz başlatın.

Hemen Arayın