Eskipazar İşyeri Hemşireliği Kursu

Eskipazar İşyeri Hemşireliği Kursu+90 552 860 76 10

Eskipazar İşyeri Hemşireliği Kursu olan Yeni Uzman Akademi olarak uzman eğitimcilerimiz, eğitim danışmanlarımız ve son teknoloji eğitim materyallerimiz ile Eskipazar İşyeri Hemşireliği Kursu eğitimlerini vermekteyiz.

Eskipazar İşyeri Hemşireliği Kursu
Eskipazar İşyeri Hemşireliği Kursu

İş sağlığı ve güvenliği; işin yapılması sırasında iş yerindeki fiziki çevre şartları sebebiyle çalışanlar başta olmak üzere üretim alanı ve çevresindeki kişilerin maruz kaldıkları sağlık sorunları ve mesleki risklerin ortadan kaldırılması veya azaltılması ile ilgilenen bilimsel çalışmalar bütünüdür.

İş sağlığı ve güvenliği çalışmaları devlet kontrolünde gerçekleştirilir. Ülkemizde iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri ile ilgili tüm çalışmalar ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ilgilenir.

İş sağlığı ve güvenliği uygulamalarından iş yerlerinde işveren sorumludur. İşveren iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarının tam anlamıyla yürütülebilmesini sağlamak için profesyonel destek alır.

İş sağlığı ve güvenliği alanında uygulamaları gerçekleştirenler iş sağlığı ve güvenliği profesyonelleridir. Bu arada iş sağlığı ve güvenliğini kısaca İSG olarak tanımlamamız da mümkün.

İSG profesyonelleri, iş güvenliği uzmanları, işyeri hekimleri ve işyeri hekimleri ile birlikte hareket eden işyeri hemşireleridir.

İşyeri hemşireleri mevzuatta diğer sağlık personeli  (DSP) olarak adlandırılır.

Tüm sağlık çalışanlarının işyeri hemşireliği yapmaları mümkün değildir. İşyeri hemşireliği görevini üstlenecek kişilerle ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından bazı kriterler belirlenmiştir. Bu kriterleri ise Yeni Uzman Akademi olarak sizler için ayrıntılı olarak ele alıyoruz.

Kimler İşyeri Hemşiresi Olabilir?

İşyeri hemşireliği yapmak isteyenlerin sahip olması gerekli bakanlık tarafından belirlenmiş olan kriterler;

Mezun olduğu bölümün uygunluğu

İşyeri hemşireliği kursu alması

İSG sınavlarında başarı sağlaması olarak belirlenmiştir.

Hangi Bölümlerden Mezun Olanlar İşyeri Hemşireliği Kursu Alabilir?

İşyeri hemşireliği kursu almak isteyenlerin öncelikle hemşirelik ( lise, önlisans, lisans), acil tıp teknisyenliği (ATT), sağlık memurluğu, çevre sağlığı teknisyenliği mezunu olmaları gerekir.

Yukarıda belirttiğimiz bölüm, programlardan mezun olmayanlar sağlık bilimleri ile ilgili bölümlerden mezun olsalar da işyeri hemşireliği kursu kayıtlarının gerçekleştirilmesi mümkün değil.

İşyeri Hemşireliği Kursunu Nereden ve Nasıl Alabilirim?

Eğitim, eğitim kurumundan alınır. İşyeri hemşireliği eğitimleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yetkilendirdiği eğitim kurumları tarafından gerçekleştirilebilir.

Yeni Uzman Akademi 7 farklı ilde 8 farklı eğitim kurumu ile işyeri hemşireliği kursu düzenliyor. Yeni Uzman Akademi’nin işyeri hemşireliği kursu programları uzaktan eğitim modeli ile gerçekleştirilir.

İşyeri hemşireliği kursu eğitimleri 90 saattir. Tamamen uzaktan eğitim olarak gerçekleştirilir. Yeni Uzman Akademi’de işyeri hemşireliği eğitimlerinin ilk kısmı 45 saattir. 8 günlük bir programla gerçekleştirilir. Yeni Uzman Akademi’nin öğrencileri işyeri hemşireliği kursu eğitimlerine “ uzaktan eğitim” sekmesinden katılabilirler. Çevrimdışı işyeri hemşireliği kursu programları her zaman katılınabilecek şekilde düzenlenmiştir. Belli bir zaman aralığı zorunluluğu olmadan işyeri hemşireliği kursunun çevrimdışı eğitimlerine girebilirsiniz.

İşyeri hemşireliği kursu eğitimlerinin çevrimdışı dersleri sona erdikten sonra canlı dersler başlar. İşyeri hemşireliği canlı dersleri 09.00 ile 15.00 saatleri arasında olacak şekilde ve 15.00 ve 21.00 saatleri arasında olmak üzere iki farklı grupta gerçekleştirilir. İşyeri hemşireliği kursu canlı dersleri Yeni Uzman Akademi’de “Zoom” programı üzerinden gerçekleştirilir.

İşyeri hemşireliği kursu eğitimini tamamlayan katılımcılarımız işyeri hemşireliği sınavlarına başvuru yapabilirler. İşyeri hemşireliği sınavları hakkında da gerekli bilgileri aşağıda ele alacağız. Ama öncesinde işyeri hemşireliği kursunu Yeni Uzman Akademi’den almanın avantajlarından bahsedelim.

İşyeri Hemşireliği Kursunu Neden Yeni Uzman Akademi’den Almalıyım?

Yeni Uzman Akademi iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinde aracı kurum değildir. Bizzat iş sağlığı ve güvenliği kursu olarak eğitim faaliyetleri düzenler. İşyeri hemşireliği kursunuzu Yeni Uzman Akademi aracılığı ile almanız aracı kurumların ve komisyoncuların eline düşmekten sizi kurtarır.

Yeni Uzman Akademi işyeri hemşireliği kurslarını uzaktan eğitim ile gerçekleştirir. İşyeri hemşireliği kursunuzu uzaktan eğitim ile aldığınız takdirde zaman ve paradan tasarruf şanısınız olur.

İşyeri hemşireliği kursunuzu Yeni Uzman Akademi farkı ile alan herkese ücretsiz olarak konu anlatımı ve deneme kitabı gönderiyoruz. Kargo aracılı ile adresinize göndereceğimiz işyeri hemşireliği kursu ders kitapları için ekstra ücret ödemeniz gerekmiyor. Kargo ücreti sizden kitaplar bizden kampanyamızdan yararlanabilirsiniz.

Eğitimizi tamamladıktan sonra sınava hazırlık programlarıyla yolumuza devam ediyoruz. İşyeri hemşireliği kursu katılımcılarımıza 90 saate varan online soru çözüm ve konu tekrarı programları gerçekleştiriyoruz.

Eğitimlerimiz online olsa da sınıf ortamında derslere devam ediyoruz. İşyeri hemşireliği kursu sınıflarına WhatsApp ders çalışma grupları kuruyoruz. Böylelikle işyeri hemşireliği kursu katılımcılarımız İSG alanındaki tüm duyurulardan haberdar olabilir.

Konu anlatımı kitabı ve deneme kitabı ile birlikte işyeri hemşireliği kursu öğrencilerimize dijital ders notları da gönderiyoruz. Dijital ders notlarımızı da yine WhatsApp ders çalışma gruplarımızdan gönderiyoruz.

İşyeri Hemşireliği Sınavları

İşyeri hemşireliği eğitimini tamamlayanlar işyeri hemşireliği sınavına girerek yeterli puanı almak zorundalar. ÖSYM tarafından işyeri hemşireliği sınavı yapılmaz ayrıca. İşyeri hemşireliği kursunu tamamlayanlar ÖSYM tarafından gerçekleştirilen İSG sınavlarına girerler. İSG Sınavları yılda iki defa gerçekleştirilir.

İşyeri hemşiresi adaylarının sınavda geçme notu 60’tır. Sınavda 50 çoktan seçmeli soru sorulur ve sınavda başarılı sayılmak için de en az 30 soruya doğru cevap vermek gerekir.

Sizi Yeni uzman Akademi’ye Bekliyoruz

İş sağlığı ve güvenliği eğitimlerimizden yararlanmak isteyenler Yeni Uzman Akademi’nin uzaktan eğitim programlarına katılabilirsiniz. İş sağlığı ve güvenliği eğitimlerimiz  bakanlık onaylı olarak gerçekleştirilir.

En uygun fiyatlar ve en kaliteli eğitimlerin değişmez adresi olan Yeni Uzman Akademi her zaman yanınızda. İş sağlığı ve güvenliği alanında işyeri hekimliği kursu, işyeri hemşireliği kursu, iş güvenliği kursu almak isteyenleri kaliteye ve tecrübeye davet ediyoruz.

Öğrenci odaklı dersler, modern eğitim teknikleri, kaliteli ders materyallerimizle siz değerli İSG profesyonellerini bekliyoruz.

Yeni Uzman Akademi size sadece meslek kursu vermiyor. Aynı zamanda sizlere kariyer yollarını açıyor.

Yeni Uzman Akademi’yi ister telefondan arayın, ister WhatsApp ve canlı destek hatlarından bağlanın. Bize hemen ulaşın ve başta işyeri hemşireliği kurslarımız olmak üzere tüm eğitimler hakkımızda bilgi alabilirsiniz. Eğitimler için kaydınızı online olarak yaptırabilirsiniz.

Hemen Arayın