ANKARA Diğer Sağlık Personeli Kursu

Diğer Sağlık Personeli Eğitimi

Ankara Diğer Sağlık Personeli Kursu olan Yeni Uzman Akademi olarak uzman eğitimcilerimiz, geniş döküman arşivi ve son teknoloji eğitim materyallerimiz ile Ankara Diğer Sağlık Personeli Kursu,Ankara işyeri hekimliği kursu,Ankara işyeri hemşireliği kursu eğitimleri vermekteyiz.

6331 sayılı Kanun kapsamında çıkarılan Diğer Sağlık Personelinin görev, yetki, sorumluluk ve eğitimleri hakkında yönetmelikte Diğer Sağlık Personeli (İşyeri Hemşiresi) tanımı yapılarak görev, yetki, sorumluluklarının sınırları çizilmiş,  Diğer Sağlık Personeli (İşyeri Hemşireliği) Eğitiminin detayları açıklanmıştır.

Yönetmeliğe Göre Diğer Sağlık Personeli: İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde görevlendirilmek üzere bakanlıkça belgelendirilmiş hemşire, sağlık memuru, acil tıp teknisyeni ve çevre sağlığı teknisyeni diplomasına sahip olan kişiler ile bakanlıkça verilen işyeri hemşireliği belgesine sahip kişilerdir.  

Ankara Diğer Sağlık Personeli Kursu

İşyeri Hemşiresi Olabilmek İçin Gerekli Şartlar

İşyeri hemşiresi olarak görev almak isteyenler için bakanlığın belirlediği ki şart vardır:

1 İşyeri Hemşireliği Eğitimi Almak

2 işyeri Hemşireliği Sınavlarında Başarılı Olmak

Diğer Sağlık Personeli Eğitimleri

İşyeri hemşireliği eğitimleri bakanlık tarafından yetkilendirilmiş eğitim kurumları tarafından verilebilir. 

Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi bakanlık tarafından eğitim düzenlemek için tam yetki verilmiş bir eğitim kurumudur.

Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’de kurslar bakanlığın belirlediği süre içerisinde ve yine bakanlığın belirlediği şekliyle yapılır.

Eğitim kurumumuzda işyeri hemşireliği eğitimleri 45 saat uzaktan eğitim ve 45 saat örgün eğitim olarak yapılmaktadır.

Pandemi Döneminde Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi tarafından örgün eğitimler internet aracılığıyla yapılmaya başlanmıştır. Böylelikle hem eğitimlerin aksamasının önüne geçilmiş hem de pandemi kurallarının uyulmasına katkı sağlanmıştır.

Diğer Sağlık Personeli – İşyeri Hemşiresi Ne İş Yapar?       

  • Çalışanların sağlık ve çalışma öykülerini işe giriş/periyodik muayene formuna yazar ve işyeri hekimi tarafından yapılan muayene sırasında hekime yardımcı olur
  • Özel politika gerektiren grupların takip edilmesi ve gerekli sağlık muayenelerinin yaptırılmasını sağlar.
  • İlk yardım hizmetlerinin organizasyonu ve yürütümünde işyeri hekimi ile birlikte çalışır.
  • Çalışanların sağlık eğitiminde eğitmen olarak görev alır.
  • İşyeri bina ve eklentilerinin genel hijyen şartlarının sürekli izlenip denetlemesinde görev alır.
  • İşyeri hekimince verilecek iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili diğer görevleri yürütür.
  • İşyerinde görevli çalışan temsilcisi ve destek elemanlarının çalışmalarına destek sağlar ve bu kişilerle işbirliği yapar
  •  

Nasıl Diğer Sağlık Personeli Olunur?

·Diğer sağlık personeli eğitim programını Bakanlıkça yetkilendirilmiş Yeni uzman  Akademi İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Merkezinde tamamlayan ve eğitim sonunda Bakanlıkça yapılacak veya yaptırılacak diğer sağlık personeli sınavında başarılı olanlara Çalışma Bakanlığı tarafından Diğer Sağlık Personeli belgesi verilir

Yeni Uzman Akademi İşyeri Hemşireliği Kursu Başvuruları

Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’ye kayıt yaptırmak isteyen sağlık çalışanlarının kurumumuza

-Diploma

-Nüfus Cüzdanı

-Kurs Başvuru Dilekçesi ile başvuru yapmaları gerekmektedir.  

Yeni uzman İşyeri Hemşireliği Kursu Yeni Uzman Akademi Ailesi

 Yeni Uzman Akademi yüzlerce üyesi olan büyük bir ailedir. Çünkü her kursiyerimizi eğitim ailemizin bir parçası olarak görüyoruz ve onlarla beraber hareket ediyoruz. Kursiyerlerimiz ile olan iyi ilişkilerimiz sadece kurs döneminde geçerli değildir. Kursiyerlerimizin işyeri hemşireliği kariyerleri boyunca yanlarında olmaya devam ediyoruz.

İşyeri hemşireliği kursu Ankara Yeni Uzman Akademi  https://www.facebook.com/taner.basol.311     ve https://instagram.com/yeni_uzmanakademi?igshid=j2kucvlxiut   instagram sayfaları aracılığı ile hem kursiyerlerini  işyeri hemşireliği ile ilgili gelişmelerden sürekli haberdar ederken aynı zamanda işyeri hemşireliği iş ilanlarını da yine sosyal medya hesaplarından yayımlamaktadır. Siz de bizleri sosyal medyadan takip ederek hem işyeri hemşireliği ile ilgili gelişmelerinden hem de iş ilanlarından haberdar olun. İşyeri Hemşireliği ve tüm İSG ders notlarını https://yeniuzmanakademi.com/is-guvenligi-ders-notlari sayfamızdan indirebilir ayrıca sayfamız üzerinden eğitimler ile ilgili ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. 

Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi her katılımcısına ücretsiz soru bankası ve konu anlatımı kitapları hediye ederek katılımcılarını kaliteli ders kitabı aramak zahmetinden kurtarıyor.

Ayrıca bütün katılımcılarına iş hayatlarında katılımcılarına yardımcı olmak amacıyla her katılımcısına ücretsiz olarak ISO 45001 Belgesi eğitimini de yine ücretsiz vermektedir.

Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi her sınav öncesinde katılımcıları için ücretsiz soru çözüm ve konu tekrarı programları düzenlemektedir.

Bizler eğitim İSG alanındaki katılımcılarımızı sadece sınava değil aynı zamanda hayata da hazırlıyoruz diyoruz ve bunda da iddialıyız. Katılımcılarımıza kariyerlerinde yardımcı olmak amacıyla İngilizce ve Rusça eğitimlerini de ücretsiz veriyoruz.

Yeni Uzmanlı olmakta geç kalmayın!